Po co dbać o biżuterię?

Sumienne dbanie o biżuterię potrafi czynić cuda. Systematyczna pielęgnacja, odpowiednie nawyki i trochę wiedzy na temat noszenia zasady potrafi zdziałać wiele. Jeśli chcesz aby twoja biżuteria prezentowała się niczym nowa pomimo, że nie jest już pierwszej młodości to przeczytaj nasz artykuł. 

Jak dbać o biżuterię?

Na świeży wygląd naszej biżuterii wpływają 3 główne czynniki - sposób w jaki użytkujemy biżuterię, nasze nawyki, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi oraz sposób pielęgnacji i przechowywania. W poniższy arykule poruszymy każdy z tych obszarów i powiemy czego należy unikać a co dobrze wpływa na wygląda naszej biżuterii.

   Użytkowanie

  1. Warto zwracać uwagę na to aby założona biżuteria nie ocierała się wzajemnie o siebie.
  2. Pamiętaj, aby nie używać perfum bezpośrednio na biżuterię. Najpierw używaj perfum potem ubierz kosztowności.  
  3. Przy użytkowaniu naszyjnika unikaj zbyt ciężkich zawieszek, które powodują nadmierne ścieranie się łancuszka. Prosta zasada mówi, że masa zawieszki nie może być większa od masy samego łańcuszka.

    Nawyki

  1. Jednym z najważniejszych nawyków, który możesz wyrobić jest zdejmowanie biżuterii do wszelakich aktywności, które narażają Twoje kosztowności na otarcia, uderzenia, kontakt z chemią. Takimi czynnościami mogą być prace domowe, treningi czy kąpiel.
  2. Zalecane jest, aby nie nosić ciągle tej samej biżuterii dlatego warto jest posiadać więcej niż jeden wyrób jubilerski - odwiedź nasz sklep.
  3.  Pamiętaj aby myć swoją biżuterię co najmniej raz w miesiącu.

    Pielęgnacja i przechowywanie

  1. Do czyszczenia używaj miękkiej ściereczki oraz ciepłej wody z mydłem.
  2. Po opłukaniu wycieraj swoje kosztowności miękką, suchą ściereczką.
  3. Trzymaj każdy produkt w osobnym pudełku wyłożonym miękkim tworzywem.

Polecane produkty

Nasz sklep cały czas sie rozwija, na chwilę obecną nie posiadamy w swoim asortymencie produktów do pielęgnacji waszych wyrobów jubilerskich. Na dole podajemy produkty, które serdecznie polecamy!

Jeśli nasz artykuł okazał się dla Ciebie pomocny będziemy ogromnie wdzięczni jeśli go udostępnisz i pokażesz znajomym :)
Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty: